Nadešel konec sezóny

Závěr sezóny pro nás nebyl jednoduchý...

Napsal A. Spirov 1. listopadu 2021

On v podstatě ani ten začátek nestál za nic, když jsme kvůli Covidu museli začít tenisovou sezónu později. I to byl zřejmě důvod, proč si to někteří z bývalých členů rozmysleli a v této sezoně se k nám nepřipojili.

S blížícím se podzimem nás bohužel opustil kamarád Zdeněk "Chachar" Polanský a tak jsem se správcovství ujal společně s Honzou Hudečkem a za vydatné pomoci Bohouše Sedláčka. Jako vzpomínka na Zdeňka se 18.9. uspořádal turnaj Chachar Cup s báječnou účastí. Počasí vyšlo skvěle, pivo bylo vychlazené a všichni jsme si to myslím užili. Věřím, že se nám podobných turnajů podaří v následující sezoně uspořádat víc.

Klobásky, pivo, sluníčko. Klobásky, pivko, sluníčko, tenisový turnaj, jak má být!

Menší nepříjemnost nás čekala ještě před ukončením sezony, kdy nás škola vyzvala, abychom uklidili veškerou starou antuku, která se vyvážela roky ke zchátralé zdi vedle kurtů. V zájmu dobrých vztahů jsme souhlasili, přeztože to mohla být antuka více, jak 10 let stará, vyvážená ještě za dob Honzy Buriana. Objednali jsme tedy kontejner a za vydatné pomoci Bohoušových přátel jsme brzo ráno začali odklízet. Jeden kontejner pochopitelně nestačil, i když jsme více jak 30 koleček přebrané antuky vyvezli zpět na kurty. Celá akce byla mnohem náročnější, než jsme čekali, hotovo bylo až k večeru a velký dík patří nejenom Bohoušovi a Honzovi, který se tímto drastickým způsobem dekontaminoval od zbytků alkoholu, ale také Mračnu, Martinovi a Hajlákovi kteří nám dopoledne hodně pomohli.

Obrovská, stará hromada antuky. V tuto chvíli už byla polovina prvního kontejneru naložena...

Dík patří i firmě Pollock kontejnery, protože jsme do toho díky majiteli nezahučeli z vlastího za mnohem víc peněz. I tak jsme teď bohužel v mínusu.

Co nás čeká

Jak už vidíte, jako první a nejdůležitější věc, kterou bylo nutno udělat, byla tvorba webových stránek, kde budete v budoucnu nacházet veškeré důležité informace ohledně zahájení sezony, poplatků, údržby kurtů, atd. Budu se snažit včas napsat, když uzavřeme kurty kvůli dešti, aby se nestalo, že přijdete hrát a na bráně bude řetěz. Proto doporučuji se na stránky pravidelně dívat a kontrolovat poslední příspěvky.

Další, co potřebujeme změnit je rezervační systém. Nebudu se rozepisovat do detailů o všem, co bylo potřeba změnit, ale stávající systém byl již hodně retro, nebylo možno jej updatovat ani přesunout a se vzrůstajícími nároky na bezpečnost už nebylo možno jej dál provozovat. V průběhu zimy budeme testovat a vybírat program, který by nám vyhovoval a splňoval veškeré požadavky. Pro registraci do nového systému bude každý potřebovat emailovou adresu, kterou budeme používat i pro další komunikaci. Pokud ji někdo z vás nemá, je důležité, abyste si ji do jara zařídili.

Poslední a neméně důležitá věc je ta, že máme v současnosti málo členů na to, abychom to ekonomicky zvládli. Zmínil jsem fakt, že jsme v mínusu, takže nemáme peníze ani na novou antuku na jaro. Proto je pro nás všechny důležité, abychom se pokusili sehnat pár dalších členů. Oslovte prosím kamarády, sousedy a známé, zda se k nám nechtějí přidat. Na jaře necháme udělat letáky, takže pokud je někdo z vás může vyvěsit třeba v domě nebo v práci, dejte prosím vědět.

Závěrem

Víc příspěvků už letos nebude, takže přeji všem pokud možno poklidný závěr roku, pohodové Vánoce a hlavně zdraví! Věřím, že v březnu už budou naše stránky komplet hotové včetně nového rezervačního systému, tak se sem mrkněte! Informace k nové sezoně budou v budoucnu pouze zde.